MGJ6D241505SC
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
MGJ6D241505SC
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V -5V 6W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 5.2 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.54" L x 0.43" W x 1.11" H (39.0mm x 11.0mm x 28.1mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 300mA, 300mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series MGJ6 (6W)
Power (Watts) 6 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-SIP Module
Efficiency 82%