MGJ6D241510DC
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
MGJ6D241510DC
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V -10V 6W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -10V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 5.2 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.79" L x 1.09" W x 0.39" H (45.5mm x 27.8mm x 9.8mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 240mA, 240mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series MGJ6 (6W)
Power (Watts) 6 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 82%