MGM2FT100K
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
MGM2FT100K
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 100K OHM 1% 2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Series MGM
Power (Watts) 2W