MGM3FT56K0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
MGM3FT56K0
Beschreibung:
RES 56K OHM 1% 3W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 56 kOhms
Series MGM
Power (Watts) 3W