MHB75-12S05
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
MHB75-12S05
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Paket:
Half Brick
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 75W
Auf Lager : 9
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 15A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series MHB75 (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 83%