MHBS405150KJSD
Nichicon
Produkt-Nr.:
MHBS405150KJSD
Beschreibung:
CAP FILM 15UF 10% 700VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.673" L x 0.866" W (42.50mm x 22.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.9 mOhms
Ratings -
Series MHBS
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 15 µF