MHP-50PTA52-2K7
YAGEO
Produkt-Nr.:
MHP-50PTA52-2K7
Hersteller:
YAGEO
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 2.7K OHM 0.02% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.083" Dia x 0.358" L (2.10mm x 9.10mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 kOhms
Series MHP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W