MIC2179-3.3BSM-TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MIC2179-3.3BSM-TR
Paket:
20-SSOP
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 1.5A 20SSOP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 16.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-SSOP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Frequency - Switching 200kHz
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V