Zuhause / LED Drivers / MIC2289-24YML-TR
minImg
MIC2289-24YML-TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MIC2289-24YML-TR
Paket:
8-MLF® (2x2)
Beschreibung:
IC LED DRVR RGLTR PWM 750MA 8MLF
Auf Lager : 1654
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Applications Backlight
Voltage - Supply (Min) 2.5V
Topology Step-Up (Boost)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MLF® (2x2)
Internal Switch(s) Yes
Number of Outputs 1
Series -
Type DC DC Regulator
Package / Case 8-VFDFN Exposed Pad, 8-MLF®
Voltage - Supply (Max) 10V
Voltage - Output 24V
Mfr Microchip Technology
Frequency 1.2MHz
Dimming Analog, PWM
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel 750mA (Switch)