MIC29310-3.3WT
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MIC29310-3.3WT
Paket:
TO-220-3
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 3A TO220-3
Auf Lager : 659
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 20 mA
Voltage - Input (Max) 16V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 150 mA
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1V @ 3A