MIC37151-1.5WR-TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MIC37151-1.5WR-TR
Paket:
S-PAK-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.5V 1.5A SPAK-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package S-PAK-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SPak-5 (5 Leads + Tab)
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V