MIC5200-3.3YM-TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MIC5200-3.3YM-TR
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8SOIC
Auf Lager : 2017
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 350 µA
Voltage - Input (Max) 26V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1.5 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 100mA