MIC5258-1.2YM5-TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MIC5258-1.2YM5-TR
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5
Auf Lager : 19793
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable, Power Good
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V