MIC5305-3.3YML-TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MIC5305-3.3YML-TR
Paket:
6-DFN (2x2)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 6MLF
Auf Lager : 1930
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
PSRR 85dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad, 6-MLF®
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.85V @ 150mA