MIC5317-2.8YM5-TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MIC5317-2.8YM5-TR
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
Auf Lager : 3647
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 39 µA
PSRR 80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.31V @ 150mA