MIC5353-1.8YMT-TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MIC5353-1.8YMT-TR
Paket:
6-TMLF® (1.6x1.6)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.8V 500MA 6TMLF
Auf Lager : 10000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 175 µA
PSRR 60dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-TMLF® (1.6x1.6)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad, 6-TMLF®
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 500mA