Zuhause / RF Receivers / MICRF022YM-FS48-TR
minImg
MICRF022YM-FS48-TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MICRF022YM-FS48-TR
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
RF RX ASK/OOK 300-440MHZ 8SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications RKE
Data Interface PCB, Surface Mount
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Antenna Connector PCB, Surface Mount
Modulation or Protocol ASK, OOK
Series -
Sensitivity -97dBm
Memory Size -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Current - Receiving 2.2mA
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.5V
Data Rate (Max) 10kbps
Mfr Microchip Technology
Frequency 300MHz ~ 440MHz