MITI-7-6-10
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
MITI-7-6-10
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
SWITCH REED 7MM 6-10AT 10W
Auf Lager : 293
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Carry 500mA (DC)
Current - Switching 180mA (AC), 250mA (DC)
Termination Style Axial
Voltage - Switching DC 170 V
Voltage - Switching AC 120 V
Circuit SPST-NO
Height Above Board -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Operate Range 6 ~ 10AT
Series MITI-7
Length - Overall 1.590" (40.39mm)
Type Glass Body Reed
Power - Rated 10W
Operate Time 500 µs
Mfr Littelfuse Inc.
Size - Body 0.071" Dia x 0.276" L (1.80mm x 7.00mm)
Capacitance 0.3 pF