MJN1CF-AC240
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
MJN1CF-AC240
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 600VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 7.1 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 9.1 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MJN
Operate Time 20 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC