MJN2C-N-DC12
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
MJN2C-N-DC12
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 600VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 100 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 120 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC