MJN2CF-AC240
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
MJN2CF-AC240
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V
Auf Lager : 16
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 60°C
Switching Voltage 600VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 7.1 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 9.1 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC