MJN3C-I-DC24
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
MJN3C-I-DC24
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 600VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 50 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 470 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC