MK2PNV-S-AC110
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
MK2PNV-S-AC110
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Coil Current 21 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 1.24 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 33 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MK
Operate Time 20 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 110VAC
Must Operate Voltage 88 VAC