MKP1839333165
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP1839333165
Beschreibung:
CAP FILM 0.033UF 10% 160VDC AXL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1839
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 100V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF