MKP1840510165V
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP1840510165V
Beschreibung:
CAP FILM 1UF 10% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1840
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1 µF