MKP1841222406
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP1841222406
Beschreibung:
CAP FILM 2200PF 20% 400VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Tolerance ±20%
Ratings -
Series MKP1841
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 pF