MKP1841275205
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP1841275205
Beschreibung:
CAP FILM 7500PF 10% 2KVDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Tolerance ±10%
Ratings -
Series MKP1841
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 7500 pF