MKP1841333635
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP1841333635
Beschreibung:
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Tolerance ±10%
Ratings -
Series MKP1841
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF