MKP18443684000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP18443684000
Beschreibung:
CAP FILM 0.068UF 20% 400VAC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.602" (15.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.035" L x 0.287" W (26.30mm x 7.30mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKP1844
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.068 µF