MKP18444124002
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP18444124002
Beschreibung:
CAP FILM 0.12UF 400VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Tolerance -
Termination PC Pins
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKP1844
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.12 µF