MKP18445104005
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP18445104005
Beschreibung:
CAP FILM 1UF 400VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.114" (28.30mm)
Tolerance -
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.626" L x 0.610" W (41.30mm x 15.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKP1844
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1 µF