MKP1845215204
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP1845215204
Beschreibung:
CAP FILM 1500PF 5% 2KVDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia x 1.142" L (6.50mm x 29.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1845
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 pF