MKP1845333105
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP1845333105
Beschreibung:
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia x 1.142" L (11.00mm x 29.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1845
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF