MKP1845422405
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP1845422405
Beschreibung:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.472" Dia x 1.142" L (12.00mm x 29.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1845
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.22 µF