MKP1846222134
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP1846222134
Beschreibung:
CAP FILM 2200PF 5% 1.6KVDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKP1846
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 650V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 pF