Zuhause / Film Capacitors / MKP1F023302E00JSSD
minImg
MKP1F023302E00JSSD
WIMA
Produkt-Nr.:
MKP1F023302E00JSSD
Hersteller:
WIMA
Beschreibung:
MKP 10 0.033 F 250 VDC 5X10.5X10
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.406" L x 0.197" W (10.30mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP 10
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 180V
Mfr WIMA
Capacitance 0.033 µF