Zuhause / Film Capacitors / MKP1F051007H00JSSD
minImg
MKP1F051007H00JSSD
WIMA
Produkt-Nr.:
MKP1F051007H00JSSD
Hersteller:
WIMA
Beschreibung:
MKP 10 10.0 UF 250 VDC 24X45.5X4
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.791" (45.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP 10
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 180V
Mfr WIMA
Capacitance 10 µF