Zuhause / Film Capacitors / MKP2J012201B00KSSD
minImg
MKP2J012201B00KSSD
WIMA
Produkt-Nr.:
MKP2J012201B00KSSD
Hersteller:
WIMA
Beschreibung:
MKP 2 2200 PF 630 VDC 3X7.5X7.2
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MKP 2
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr WIMA
Capacitance 2200 pF