Zuhause / Film Capacitors / MKP383333025JDA2B0
minImg
MKP383333025JDA2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP383333025JDA2B0
Beschreibung:
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP383
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF