Zuhause / Film Capacitors / MKP385368025JCM2B0
minImg
MKP385368025JCM2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP385368025JCM2B0
Beschreibung:
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP385
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.068 µF