Zuhause / Film Capacitors / MKP385E2102BJI02W0
minImg
MKP385E2102BJI02W0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP385E2102BJI02W0
Beschreibung:
CAP FILM 1000PF 5% 2.5KVDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.626 Ohms
Ratings AEC-Q200, Y2
Series MKP385e
Voltage Rating - DC 2500V (2.5kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 800V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF