Zuhause / Film Capacitors / MKP385E42740KIP2T0
minImg
MKP385E42740KIP2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP385E42740KIP2T0
Beschreibung:
CAP FILM 0.27UF 10% 400VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.654" (16.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 29 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series MKP385e
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.27 µF