MKP386M550100YT7
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKP386M550100YT7
Beschreibung:
CAP FILM 5UF 5% 1KVDC SCREW
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Snubber
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.417" (36.00mm)
Termination Screw Terminals
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.283" L x 1.181" W (58.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3 mOhms
Ratings -
Series MKP386M
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 5 µF