Zuhause / Film Capacitors / MKP4G032204D00KSSD
minImg
MKP4G032204D00KSSD
WIMA
Produkt-Nr.:
MKP4G032204D00KSSD
Hersteller:
WIMA
Beschreibung:
MKP 4 0.22 UF 400 VDC 7X14X18 PC
Auf Lager : 8600
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 10
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP 4
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr WIMA
Capacitance 0.22 µF