Zuhause / Film Capacitors / MKS4C034703C00MSSD
minImg
MKS4C034703C00MSSD
WIMA
Produkt-Nr.:
MKS4C034703C00MSSD
Hersteller:
WIMA
Beschreibung:
CAP FILM 0.47UF 20% 63VDC RAD
Auf Lager : 1836
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr WIMA
Capacitance 0.47 µF