Zuhause / Film Capacitors / MKS4F024702B00JI00
minImg
MKS4F024702B00JI00
WIMA
Produkt-Nr.:
MKS4F024702B00JI00
Hersteller:
WIMA
Beschreibung:
MKS 4 0.047 F 250 VDC 3X8.5X10 P
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKS4
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr WIMA
Capacitance 0.047 µF