MKT1813333636
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKT1813333636
Beschreibung:
CAP FILM 0.033UF 20% 630VDC AXL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.748" L (6.50mm x 19.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1813
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF