MKT1813610065R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKT1813610065R
Beschreibung:
CAP FILM 10UF 10% 63VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.571" Dia x 1.240" L (14.50mm x 31.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1813
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10 µF