MKT1817210016
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKT1817210016
Beschreibung:
CAP FILM 1000PF 20% 100VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Ratings -
Series MKT1817
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF