MKT1820510014
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MKT1820510014
Beschreibung:
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.217" W (13.00mm x 5.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT1820
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1 µF